W naszej ofercie znajdziecie Państwo trzy podstawowe obszary działań, skierowane do różnych odbiorców.
Wszystkie obszary składają się z III Modułów edukacyjnych.
Moduł III jest etapem, który można wybrać po skorzystaniu z Modułów I i II i jest propozycją uzyskania certyfikatu „ProAge”. W tym module uczestnicy mogą poszerzyć swoją wiedzę o umiejętności związane z pozyskiwaniem środków na realizację projektów skierowanych do odbiorców w wieku 60+ oraz zasady pisania takich projektów w oparciu o wiedzę i doświadczenia innych realizatorów.
Osoby indywidualne będą mogły poszerzać i wzmacniać swoje kompetencje zarówno w celach zawodowych, jak i osobistych.
Wszystkie moduły edukacyjne zawierają część teoretyczną, opartą na wiedzy z zakresu gerontopedagogiki i socjogerontologii oraz pedagogiki dorosłych i psychogerontologii.
Wymienione dyscypliny naukowe wykorzystane zostaną w zakresach: podstawowym – dla wszystkich uczestników ( obowiązkowy dla wszystkich Moduł I ) oraz poszerzonym o specjalistyczne, szczegółowe zastosowanie, w zależności od wybranego szkolenia dla konkretnej specjalności. (Moduł II )
Proponowane przez nas, przykładowe specjalizacje w zakresie poszerzonej edukacji gerontologicznej, ukierunkowanej na konkretną dziedzinę:
– projektanci i architekci
– animatorzy kultury i czasu wolnego
– trenerzy sportowi i prowadzący zajęcia rekreacyjne
– prawnicy
– terapeuci
– nauczyciele
– edukatorzy z różnych dziedzin w tym
– edukatorzy w zakresie kompetencji cyfrowej seniorów
– urzędnicy, pracownicy socjalni i inne osoby pracujące w środowiskach zróżnicowanych wiekowo
– inne osoby, chcące poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje w opisanych zakresach tematycznych
Nasza oferta nie jest zamkniętym katalogiem i w sposób elastyczny możemy ją dostosowywać do pojawiających się potrzeb i sugestii odbiorców.